Ile kosztuje in vitro?

Dzień dobry, chciałabym zadać kilka pytań dotyczących metody in vitro. Przede wszystkim chciałabym zapytać ile kosztuje in vitro? Chodzi mi o koszt takiego pełnego in vitro, od początku, od etapu badań, diagnostyki itp. aż do samego końca, praktycznie do momentu po prostu ciąży. Ile kosztuje in vitro? O jakich w ogóle trzeba mówić kosztach żeby podjąć się tej metody, przy czym zaznaczam, że chodzi mi o podjęcie się takie skuteczne, żeby to zadziałało naprawdę. I właśnie to druga kwestia. Skąd mam wiedzieć czy in vitro u mnie zadziała? Czy to jest metoda stuprocentowa? To znaczy, że na pewno się uda, czy jednak istnieje ryzyko, że zapłacę za nią mnóstwo pieniędzy i nic z tego nie będzie? Wiem, że in vitro jest dosyć kontrowersyjne, ale ja bardzo chciałabym mieć dziecko i zastanawiam się czy to w ogóle jest możliwe... Z góry dziękuję za każdą informację w mojej sprawie i serdecznie pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pełny pakiet zabiegu in vitro, w zależności od kliniki, może mieć bardzo różne ceny. Średnio jest to jednak około 10 tysięcy.