Koszt wstawienia zęba z korzeniem

Ile średnio kosZtuje wstawienie zęba wraz z korzeniem chodzi o górna 4,5 i dolna 5 co można zrobic na NFZ i czy prywatna wizyta u normalnego dentysty W przychodni jest możliwa po jakim czasie od usunięcia zębów mozna wstawić zeby

Istnieje kilka protokołów implantologicznych , jeżeli zęby zostały już usunięte to należy odczekać 12 tyg w szczęce i 8 tygodni w żuchwie.
Koszt takiej odbudowy wg mojej wiedzy to od 3000 do 7000 Pln od pojedyńczego zęba

Uzupełnienie braków na NFZ jest możliwe tylko w postaci protezy akrylowej.Ma to sens tylko wtedy,gdy braki zębowe są duże.(np.proteza całkowita).Wstawienie zęba w sytuacji,jeśli został on usunięty,jest możliwe na 2 sposoby:most(w oparciu o zęby sąsiednie),implant(śruba tytanowa jako korzeń oraz sztuczny ząb z łącznikiem na to zakładany.Oba te rozwiązania są 100% płatne.Implant-koszt ok.3000 zł,most:jeśli mamy wstawić dolną 5.,to musimy oprzeć się na dolnej 6. i 4.,co daje w sumie 3 korony razem,jedna korona kosztuje ok.500 zł,czyli koszt całości to 1500 zł.Wstawianie zębów należy rozpocząć po wygojeniu zębodołów,trwa to ok.3-5 miesięcy po zabiegu usunięcia zęba.Ja mam gabinet tylko prywatny,ale w przychodniach mających kontrakt z NFZ lekarze z reguły wykonują też zabiegi prywatne,chyba,że nie mają odpowiednich materiałów,musi Pani pytać bezpośrednio w przychodni.Dziękuję i pozdrawiam.