Koszta badania na krzywicę u dziecka

Ostatnio byłam na szczepieniu z 8 miesięcznym synkiem. Pielęgniarka stwierdziła po krztałcie brzuszka, że prawdopodobnie może mieć krzywicę. A przed nią badał go lekarz i wcześniej też badał to stwierdził tylko że ma duże ciemiączko i nic z tym nie robi a pielęgniarka powiedziała, żebym zrobiła badanie krwi na krzywicę nim będzie zapóźno. Ile kosztuje takie badanie i czy krzywica we wczesnym stadium jest uleczalna bez jakiś konsekwencji. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli lekarz podejrzewa krzywicę, powinien skierować Państwa na badanie wapnia oraz wit. D. Większy obwód brzuszka u dziecka nie jest charakterystycznym objawem tej choroby.