Krążek a tabletki

Dzień dobry! Zmieniłam krążek na tabletki tak jak kazał lekarz, czyli po 6 dniowej przerwie. Na ulotce moich tabletek jest napisane, że "Jeśli pacjentka poprzednio stosowała system terapeutyczny dopochwowy lub system transdermalny, to powinna rozpocząć przyjmowanie tabletek w dniu usunięcia systemu, najpóźniej w dniu następnego jego zastosowania. Nie jest wymagane stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych." Jednak spotkałam się z opiniami, że nie należy tak zmieniać krążka na tabletki. Kochałam się z chłopakiem w dniach od 5-7 nowych tabletek do końca. Jak duże jest ryzyko ciąży? Dodać mogę jeszcze to, że kolejny krążek powinnam włożyć o godzinie 23, a tabletkę pierwszą przyjęłam 6 godzin wcześniej czyli o 17.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku zamiany systemu dopochwowego na tabletki antykoncepcyjne pierwszą tabletkę należy przyjąć w dniu usunięciu krążka  najpóźniej dnia następnego. Wówczas nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia. Natomiast Pani postąpiła inaczej. Dlatego nie można liczyć na pełne działanie tabletek antykoncepcyjnych. Proponuję po 10-14 dniach od stosunku wykonanie testu ciążowego. Gdyby wynik był negatywny należy test powtórzyć po tygodniu.
Pozdrawiam