Krążek antykoncepcyjny a tampony

Witam, to mój pierwszy miesiąc z krążkiem antykoncepcyjnym i spodziewam się ewentualnych plamień przed okresem właściwym. Jako że niedługo wyjeżdżam na urlop, gdzie będę potrzebowała swobody, chciałabym spytać, czy stosując krążek można używać tamponów przy plamieniu/krwawieniu? Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na to pytanie, a wiem, że wiele kobiet się nad tym także zastanawia. Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź, Grażyna.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odpowiedź na Pani pytanie znajduje się na pewno w ulotce dołączonej do opakowania krążka. Warto przeczytać ją uważnie, gdyż znajduje się tam wiele ważnych dla Pani informacji! Ja skorzystałam z ulotki zamieszczonej na anglojęzycznej stronie producenta. Stosowanie tamponów nie zmniejsza skuteczności działania krążka antykoncepcyjnego. Jednak chciałabym zwrócić uwagę na to, że stosowanie tamponów przy niewielkim plamieniu może powodować podrażnienie pochwy. A trzeba pamiętać, że już sam krążek może podrażniać błonę śluzową pochwy. Proszę wziąć to pod uwagę.

Pozdrawiam!