NuvaRing a opinie o krążku antykoncepcyjnym

Witam. Lekarz zapisał mi pierścień NuvaRing. Od kiedy po założeniu jest on już skuteczny i czy rzeczywiście jest tak dobry w zapobieganiu ciąży jak mówią? Jakie są opinie o NuvaRing w środowisku lekarskim? Dosyć długo wahałam się przed zastosowaniem krążka dopochwowego, ale sporo też czytałam o tym i z tego, co zauważyłam nawet tylko w internecie, to NuvaRing jest bardzo popularny i bardzo wiele osób go stosuje. I jeszcze chciałabym trochę dopytać o kwestię stosowania krążka. Jeśli dostałam okres wieczorem, a następnego dnia przed południem założyłam dopiero pierścień, to czy muszę używać, np. prezerwatywy dodatkowo przez 7 dni? Czy od początku jestem w pełni zabezpieczona przed ciążą i nie muszę się martwić i obawiać, że coś pójdzie nie tak? Niby dodatkowe zabezpieczenie nie jest problemem, ale z drugiej strony jeśli nie trzeba to po co :) Z góry dziekuję za porady w mojej sprawie, pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli w poprzednim miesiącu nie stosowano hormonalnego środka antykoncepcyjnego, pierścień NuvaRing zakłada się pierwszego dnia cyklu, czyli w dniu wystąpienia miesiączki. NuvaRing zaczyna działać od razu i nie trzeba stosować dodatkowych metod antykoncepcji.
Jeżeli NuvaRing został założony między drugim, a piątym dniem cyklu, w ciągu pierwszych 7 dni stosowania, należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

W Pani przypadku należy obliczyć przerwę godzinową od wystąpienia krwawienia do założenia pierścienia - nie wynosi ona więcej niż 24 godziny, więc założenie NuvaRingu jest traktowane tak, jakby miało miejsce w pierwszej dobie, czyli nie musi Pani stosować dodatkowej metody antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!