Krążek po ciąży

Witam, 6 tygodni temu urodziłam dziecko. Niestety ani przez chwilę nie było mi dane karmić piersią. Nie dostałam też jeszcze miesiączki, jednak mój ginekolog kazał mi założyć krążek w dniu wizyty czyli dokładnie 6 tygodni po porodzie. Czy jestem już zabezpieczona, czy powinnam może stosować dodatkową metodę antykoncepcji i do kiedy? Pytanie drugie. Czy krążek można wyjąć na czas stosunku? Czytałam w ulotce, że do 3h po wypadnięciu jest się nadal zabezpieczonym.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Proszę stosować się w pierwszej kolejności do zaleceń Pani ginekologa. Oczywiście, zalecam również pozostawienie krążka w pochwie również podczas stosunku. W ciągu najbliższych siedmiu dni doradzam także stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam.