Krążki dopochwowe Nuvaring a przerwa z odstawienia

Witam. Od pewnego czasu zaczęłam stosować krążki dopochwowe Nuvaring .Jest to moje pierwsze opakowanie. Krążek zastosowałam pierwszego dnia miesiączki (Sobota 30.11 godz 22) odczekałam 3 tygodnie.Czy krążek powinnam usunąć również w Sobotę o tej samej godzinie po upływie tych 3 tyg? Wspomnę,że dostałam miesiączkę dzień wcześniej (Piątek) niż powinnam dostać w przeciągu 2-3 dni w okresie 7dniowej przerwy. Troszkę się pogubiłam w jakim dniu powinnam usunąć krążek?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dla pacjenta powinna Pani usunąć pierścień w sobotę około godz. 22 po upływie trzech tygodni od aplikacji. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.