Krążki NuvaRing

Witam. Stosuję krążki Nuva Ring. Był przechowywany w lodówce, która niestety się rozmroziła, leżał w niej jakąś dobę. Założyłam go. Tego samego dnia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia (prezerwatywa). Nie doszedł we mnie. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producent NuvaRing na swojej stronie (www.nuvaring.com - niestety jest po angielsku) podaje, że krążek powinno się przechowywać do 4 miesięcy w temperaturze pokojowej, od 15 do 30 ºC. Należy szczególnie unikać przechowywania w miejscu słonecznym i powyżej 30 ºC. Tak więc myślę, że nie ma Pani powodów do niepokoju. Z tego, co podaje producent leku, nie przechowuje się go w lodówce (tam jest około 5-8 ºC).

Pozdrawiam!