Kręgozmyk I stopnia l5/s1 z szeroką kręgoszczeliną, niedomknięty łuk tylny s1

Witam, mam od 2 miesięcy ból w prawym biodrze. Ortopedy zleciał badanie TK, które wykazało: kręgozmyk I stopnia l5/s1 z szeroką kręgoszczeliną, niedomknięty łuk tylny s1. Dalej części zlecił rtg biodra, które wykazało: stawy biodrowe o nieco spłyconych, stromo ustawionych panewkach. W obrębie międzykrętarzowej zmiany osteosklerotyczne: z lewej strony dwie ok. 14mm i z prawej jedna ok. 10mm. Chciałem się dowiedzieć o przyczynę bólu. Odczuwam ból prawego biodra podczas chodzenia, podnoszenia nogi.

Jeśli nie ma Pan bólu w odc. L-S kręgosłupa lub innych dolegliwości to charakter bólu o którym Pan pisze sugerują, że problem dotyczy biodra. Ale jak zwykle sprawa jest bardziej skomplikowana, mam na myśli obecność kręgozmyku. Potrzebna jest dokładniejsza ocena.