Kręgozmyk przedni w wyniku TK kręgosłupa

Witam! Stwierdzono u mnie /badanieTK kręgosłupa na poziomieL5/S1kręgozmyk przedni o ok.14mm z obustronną Kręgoszczeliną i prawie całkowitym zwężeniem przestrzeni międzykręgowej, masywne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze powodują znaczne zwężenie i zniekształcenie otworów międzykręgowych, w obrębie których uciśnięte są oba nerwy rdzeniowe L5. dostałem tylko tabl.p.bólowe. Czy Jest też inna metoda leczenia? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedż.

Szanowany Panie, przytoczony pzrez Pana opis wyniku badania świadczy o obecności zaawansowanych zmian w zakresie kręgosłupa lędźwiowego. W tej sytuacji powinien Pan poddać się konsultacji neurochirurgicznej. W zależności od Pana stanu klinicznego być może alternatywą w tym wypadku ( w zalezności od stopnia zaawansowania objawów klinicznych) bedzie zabieg operacyjny. Decyzję co do dalszego sposobu Pana leczenia powinien podjąć neurochirug po zbadaniu Pana i skonfrontowaniu wyników tego badania z wynikiem Tk kręgosłupa.Pozdrawiam