Krem z kwasem migdałowym i retinolem o działaniu przeciwzmarszczkowym

Witam! Mam cerę naczynkowa, ponadto borykam sie z łojotokowym zapaleniem skóry.Stosuję kosmetyki z Biodermy seria Sensibio. Czy krem z kwasem migdałowym i retinolem o działaniu przeciwzmarszczkowym(Clarena) byłby odpowiedni w mojej sytuacji? Słyszałam bardzo dużo dobrego i stosowaniu kremu z kwasem migdałowym i retinolem na zmarszczki właśnie u osób z takimi problemami, jak łojotokowe zapalenie skóry. Jest bowiem jasne, że z powodu moich dolegliwości mam bardzo ograniczony wybór kosmetyków przeciwzmarszczkowych, ale też innych... Czy krem z kwasem migdałowym i retinolem będzie dobry? I czy jeśli chodzi o tego typu kremy to własnie Clarena będzie dobra czy może jest jakiś lepszy preparat, o którym nie słyszałam? Może inny krem, który jest jeszcze lepiej działający i bardziej korzystny dla mojej skóry? Będę wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.

Nie ma przeciwwskazań do stosowania takiego kremu jako kuracja przeciwzmarszczkowa. Kwas migdałowy ma właściwości złuszczające a retinol czyli witamina A jest uznawana jako witamina młodości o właściwościach odmładzających.

Dzień dobry,

Najlepiej udać się na konsultację do kosmetologa, który po analizie twarzy dobierze odpowiednią pielęgnację domową i gabinetową.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Obawiam się, że krem z retinolem może Pani dodatkowo podrażniać skórę w miejscu, gdzie znajdują się rozszerzone naczynka. Dużo lepsze będą kremy z witaminą C, która również ma właściwości przeciwzmarszczkowe, a jednocześnie będzie wzmacniać naczynia krwionośne.

Dzień dobry,

Przy cerze naczyniowej należy ostrożnie podchodzić do miejscowego stosowania preparatów z kwasem witaminy A z uwagi na możliwość pobudzenia angiogenezy i zaostrzenie zmian naczyniowych. Proszę wybierać preparaty z witaminą C, z flawonoidami oraz ze związkami działającymi przeciwzapalnie (alantoina, wit. B5- pantenol, wit. B3 i E). Stosować płyny micelarne a toniki zastąpić wodą termalną. Polecam również mleczka hipoalergiczne na bazie wyciągów roślinnych tj. arnika, miłorząb japoński czy lukrecja.

Pozdrawiam serdecznie.