Kreska na lewym oku

Witam. Mój wzrok ogólnie jest nienaganny, mimo kilku godzin dziennie przed ekranem. Jednakże zauważyłam, że od paru lat mam taką kreskę/kropkę na lewym oku. Ciężko mi to wyjaśnić przez internet :) bo nie chodzi o to, że w jednym miejscu na oku nie widzę, tylko jakby ta kreska robiła mi mały cień wielkości milimetrów. Zastanawiam się, czy w przeszłości wbiło mi się coś w oko, czego nie wyjęłam i dlatego mam takie uczucie, czy to może okazać się czymś poważnym? Proszę mi też napisać, czy powinnam udać się do lekarza w celu badania wzroku. Aha, chcę jeszcze dodać, że niekoniecznie mi to przeszkadza. Po prostu nauczyłam się z tym żyć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani,

Przyczyn ubytków w polu widzenia może być wiele. Zasadniczo diagnostyką i leczeniem tego rodzaju schorzeń zajmują się specjaliści w dziedzinie neurologii oraz okulistyki. Nie sądzę, aby uraz miejscowy w okolicy oka, o którym Pani pisze, był przyczyną ubytku w polu widzenia.

Proszę nie bagatelizować problemu i udać się jak najszybciej do lekarza okulisty w celu przeprowadzenia pełnego badania okulistycznego.