Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kreski na skórze pod oczami a zmarszczki mimiczne

Witam, Mam 16 lat, zauważyłam kreski pod oczami. Jestem zaniepokojona faktem, że pod jednym okiem jest ich więcej, niż pod drugim. Codziennie maluje się podkładem z ,,Under twenty'' i pudrem. Wieczorem zmywam dokładnie makijąż. Jestem świadoma, że mogą być to zmarszczki mimiczne, lecz niektóre z nich są głębsze i są bardzo blisko siebie. Nie wiem co z tym zrobić. Czy przestać się malować, lub ograniczyć ?! Proszę o radę i jakieś produkty, które mogą mi pomóc się tego pozbyć. Dziękuje :)
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Objawy łysienia plackowatego

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmarszczki mimiczne to domena starszych ludzi co jednak nie oznacza iż nie mogą one wystąpić u młodej dziewczyny. Duże ilości kosmetyków także nie wpływają dobrze na delikatną skórę pod oczami. Czy nie masz może wady wzroku? To czasami powoduje odruchowe marszczenie się skóry wokół oczu aby lepiej dostrzec obserwowany przedmiot. Polecałbym konsultację z dermatologiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, Jeżeli zmarszczki są widoczne podczas spoczynku bez żadnej miny to są już również statyczne. Nalęży zastosować np. Eucerin Aquaporin Active lub Eucerin Hyaluron Filler. To powinno wystarczyć. W przyszłości trzeba będzie sięgnąć po mezoterapię igłową. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy