Krew i ból podczas wypróżnienia

Zauważyłam na papierze krew podczas podcierania się po oddaniu stolca. Przy wypróżnianiu czułam lekki ból jakby takie pękanie skóry. Co to może być?

Magdalena StusiĹska

Być może jest to szczelina odbytu lub hemoroidy. Jeśli problem będzie dokuczliwy proszę skonsultować się z proktologiem, wcześniej mozna spróbować zmiany diety na bogatobłonnikową.