Krew podczas wypróżniania i lekkie swędzenie odbytu

Witam, od dwóch dni mam problem z krwią z odbytu podczas wypróżniania. Jestem chora na cukrzycę typ 1 od 13 lat. Od 2 dni podczas wypróżniania zauważyłam, ze po załatwieniu się pojawia sie kilka kropli krwi (żywoczerwona, taka jak ze świeżej rany). Czasem w okolicach odbytu czuję lekkie swędzenie, ale bardzo żadko. Częstotliwość wypróżnień jest taka jak dotychczas. Jestem obecnie w długiej podróży i nie wiem, czy mogę poczekać z wizytą u lekarza jeszcze ok 2 tyg. ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą byc spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie pilna wizyta u lekarza.