Krew podczas wypróżnienia u 8-latka

moje dziecko ma 8 lat jest po 2 kalonoskopiach, gastroskopii, tomografii, scentriografi, tomografii z kontrastem badania nic nie wykazały.Badania miał z powodu silnego krwawienia przy wypróżnianiu, krew miała kolor smolisty badania badania wyżej wymienione nic nie wykazały.Ostanio robiliśmy następne między innymi na krew utajonom w kale wynik był pozytywny, co to oznacz?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pozytywny wynik oznacza obecność krwi utajonej. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.