Krew w kale i hemoroidy

Witam. Pół roku temu zauważyłam krew na papierze(jasna,niewiele).Około miesiąc temu po wypróżnieniu krwi było bardzo dużo (jasnoczerwona),przestałam krwawić dopiero po 2-3 godzinach.Krew sączyła się z okolicy odbytu-z zewnątrz.Potem wszystko wróciło do normy.Wczoraj przy wypróżnieniu nie miałam problemów,ale kilka minut po zaczął mnie boleć odbyt,wyczułam guzek na zewnątrz,nie krwawi ale bardzo boli gdy go dotykam,ruszam się, siadam.Teraz boli mnie przez cały czas.Co to jest i co mogę zrobic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis występujących objawów wskazuje na zaawansowaną chorobę hemoroidalną. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Proszę niezwłocznie udać się na wizytę do lekarza.