Krew w kale po seksie analnym

Witam serdecznie! Mam pewien problem z odbytem. Jakiś rok temu po stosunku analnym pojawiły się wokół odbytu narośla, niby kłykciny kończyste. A może polipy? Tylko, że były i na zewnątrz, i w środku. Strasznie bolało. Przez ponad tydzień nie mogłam się wypróżnić i prawie mdlałam. Było to w okolicach świąt, więc zamiast do mojej przychodni pojechałam do szpitala, gdzie odesłali mnie z kwitkiem. Kupiłam sobie maść doodbytniczą i po kilku dniach przeszło. Od jakiegoś czasu pojawił się inny problem, a mianowicie krwawienie. Lubimy z mężem seks analny, dbamy o higienę. Dwa razy miałam znikome krwawienie, ale dziś jest gorzej. Oddaję kał z jasnoczerwoną krwią. Jest jej dużo. Od 3 w nocy tak mam (a jest godzina 10.30). Nie mam bólów brzucha. Przyznam, że poszaleliśmy trochę tej nocy. Czy powinnam się tym martwić i iść do lekarza, czy to może zwykłe otarcie śluzówki jelita i przejdzie samo?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane dolegliwości mogą świadczyć o różnego typu nieprawidłowościach ze strony dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Myślę, że dolegliwości nie warto lekceważyć.

Przedstawione symptomy mogą sugerować najprawdopodobniej żylaki odbytu, jednak bez obejrzenia trudno jest mi postawić diagnozę.

Uważam, ze najlepiej jest się udać do lekarza - chirurga, który poprzez odpowiednie badanie będzie w stanie zdiagnozować problem, a przede wszystkim wykluczy inne poważne schorzenia.

Nie warto czekać, aż przejdzie samo gdyż podczas kolejnego stosunku analnego bez odpowiedniego leczenia problem może nawracać.

Pozdrawiam!