Krew w kale u 22-latka

Dzień dobry mam 22lata i od jakiś 3miesiecy,, od czasu do czasu,, pojawia się krew na papierze oraz rzadziej w kale. Pojawiły się częste swędzenie odbytu oraz biegunki, gdzie odnoszę wrażenie że trochę poluzowaly się mięśnie odbytu Częściej również pojawia się parcie na wydalenie kału. Zamierzam umówić się na wizytę do proktologa ale chciałabym się również dowiedzieć ogólnie czego objawy ewentualnie mógłby dotyczyć.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być spowodowane żylakami odbytu, szczelina odbytu bądź patologią w zakresie jelita grubego. Radze pogłębić diagnostykę oraz wizytę u proktologa.