Krew w moczu a ryzyko kamicy nerkowej

Dzień dobry, dziś rano zauważyłam krew w moczu (bardzo mało) pomyślałam, że może to być objaw infekcji intymnej, którą przechodzę, ale przypomniało mi się, że miałam kiedyś kamyczka na nerce. czy możliwe, że problem powrócił? Jakie badanie najlepiej wykonać, aby szybko to sprawdzić?

Najlepszym badaniem, obowiązkowym w przypadku domieszki krwi w moczu, jest USG układu moczowego. Jeśli nic nie wykryje, to wskazane jest badanie cytologiczne osadu moczu. Pozdrawiam rh