Krew w moczu i mały rozmiar nerki

Dobry wieczor Mam takie pytanie na badaniach krwi wyszlo mi ze mam za duzo krwi w moczu ze moj lekarz stwierdzil ze dziwi ze mnie nie boli brzuch ale nerki pracuja a dzisiaj na usg lekarz stwierdzil ze mam bardzo mala nerke mala propocrjonalna i stwierdzil ze mi nie pracuje a 6 lat temu stwierdzono ze mam wedrujaca nerke... Czy to mozliwe ze w badaniach krwi co innego a na usg co innego wychodzi?

Nerka zapewne jest marska - żeby to stwierdzić należałoby wykonać scyntygrafię. Taki obraz USG nie wyklucza prawidłowych poziomów kreatyniny i mocznika ( na podstawie których ocenia się niewydolność nerek ). Wiele ludzi żyje z jedną nerką nie wiedząc o tym zupełnie ( jedna wystarcza ). Proszę udać się do urologa na pogłębioną diagnostykę krwinkomoczu i ocenę małej nerki.