Krew w moczu u dziecka
Dwuletnie dziecko ma krew w moczu ,nie ma w moczu leukocytów ani bakteri, bylo wykonane usg układu moczowego i nie wykazało zmian,jaka jest przyczyna utrzymywania się erytrocytów w posiewie moczu?
ponad rok temu
Leżenie na brzuszku a rozwój niemowlęcia
Jak leżenie na brzuszku wpływa na rozwój niemowlęcia? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat. O leżenie na brzuszku mówi Hanna Drapińska - położna.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam!
Utrzymująca się erytrocyturia/hematuria zdecydowanie wskazuje na konieczność dokładniejszej diagnostyki, która powinna być przeprowadzona w Oddziale Nefrologicznym. Wśród przyczyn takiego krwinkomoczu mogą znajdować się choroby miąższu nerek oraz dróg moczowych - kielichów i miedniczek nerkowych, moczowodów, pęcherza moczowego, cewki moczowej. Może być to także objaw zaburzeń krzepnięcia czy też schorzeń ogólnoustrojowych. Proszę zatem skonsultować ze specjalistą nefrologiem dziecięcym.