Krew w ślinie po ekstrakcji zęba

Witam. Mam problem, moja slina zawiera krew, nigdy wcześniej tak nie miałem, lecz 3 dni temu miałem wyrwanego zęba (6) i po dwóch dniach jak już rana się zagoila zauważyłem że wykrztuszam ślinę z krwią. Czy to może być wina tego wyrwanego zęba? Mimo że w jamie ustnej nie krwawi ?

Najprawdopodobniej krew związana jest z ekstrakcją zęba. Jeśli podkrwawianie będzie się utrzymywać najlepiej udać się na kontrolę gojenia do lekarza przeprowadzającego zabieg.