Krew w stolcu niemowlaka

Moja siostrzenica ma 6miesięcy. Gdy się urodziła dostawała mleko sztuczne Nan pro. Były problemy z brzuszkiem, na okrągło był wzdęty. Jakoś w grudniu w stolcu pojawiła się pierwszy raz krew. Lekarz nie zalecił żadnych badań, tylko zmienił mleko na Bebilon Pepti 1i na trzeci dzień ustąpiło krwawienie. Później była biegunka. Mała zaczeła dostawać dicloflor 30 plantek smecta i na jakiś czas odstawiono d3. Ustąpiło. Na początku lutego przez 3 dni znowu biegunka, te same leki jak wyżej. Dziś znowu pojawiła się krew w stolcu i lekarz dopiero zareagował. Wysłał dziecko na badania do szpitala. Usg wykazało torbiela trzustki zalecili dieęa i za 2 tygodnie znowu na badania. Jak można to leczyć u tak małego dziecka?? Jak uspokoić rodziców?? Czy lekarz pierwszego kontaktu prawidłowo zareagował za pierwszym razem??

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Krew w stolcu jest najczęściej spowodowana alergią pokarmową. Leczenie zaordynowane było zatem poprawne, tym bardziej, że jak słusznie Pani zauważyła zmiana diety prowadziła do poprawy.
Torbiele trzystki zwykle są małe i ulegają samoistnemu wchłonięciu, zatem nie ma potrzeby stosowania leczenia farmakologicznego. Jeżeli jednak torbiel zacznie rosnąć, wskazana będzie diagnostyka w kierunku chorób przewlekłych.
Pozdrawiam.