Krew w stolcu u 11-latki

Witam moja, zdrowa 11 letnia córka oddała stolec ( sporej wielkości ) z kroplami żywej krwii. Wcześniej coś takiego się nie zdarzało. Jakie moga być przyczyny? Z poważaniem Joanna K.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli było to zdarzenie jednorazowe a oddany stolec był rzeczywiście znacznych rozmiarów możliwe iż jest to wynik mechanicznego podrażnienia śluzówki odbytu lub bańki odbytnicy. Warto jednak wykonać badanie kału na krew utajona by wykluczyć przewlekłe krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego.