Krew w stolcu z powodu hemoroidów

Dzień dobry! Proszę o pomoc. Mój mąż ciężko pracuje w rzeźni 60 godz. tygodniowo. Od jakiegoś czasu oddaje stolec z krwią i tej krwi w klozecie jest dość sporo. Jest to luźny stolec, nie zatwardzenie i na drugi dzień jest to samo, potem jakieś 2 miesiące przerwy i znowu. Proszę o poradę, co z tym robić, co to może być? Mąż od dłuższego czasu ma hemoroidy i to bardzo duże. Wcale nie chcą się schować, cały czas jest na kremach i czopkach. Czy stolec z krwią jest spowodowany żylakami? Ma też wysoki cholesterol. Proszę o pomoc, co robić - mąż nie chce iść do lekarza.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane dolegliwości mogą mieć związek z hemoroidami, ale należałoby pójść na badanie do lekarza. Jeżeli są to duże zmiany, które widoczne są na zewnątrz leczenie miejscowe może nie być wystarczające.

Powinno się również wykluczyć inne poważniejsze dolegliwości takie jak np. nowotwór.

Hemoroidy mogą być leczone chirurgiczne i jest to najbardziej skuteczna metoda.

Ciężka fizyczna praca sprzyja narastaniu dolegliwości, gdyż przy zwiększonym wysiłku mogą pogłębiać się obecne już żylaki jak i mogą pojawiać się nowe.

Warto również wykonać badanie na krew utajoną w stolcu.

Pozdrawiam!