Krew z odbytu po seksie analnym

Witam, ostatnio uprawiałam seks analny, po tym wydarzeniu, wypróżniając się leci mi krew i czuje lekki ból (dwa razy,dwa dni po). Tylko wtedy czuje ból. Wydaje mi się iż mogło mi się coś naderwać, może używaliśmy za mało żelu. Czy się to samo zagoi czy powinnam udać się do lekarza? Może powinnam odczekać jeszcze kilka dni?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyną krwawienia mogą być hemoroidy lub podrażnienie śluzówki odbytu.
Zdecydowanie wskazane jest odczekanie, by potencjalne zranienia miały czas się wygoić.
Jeśli sytuacja będzie się powtarzać w przyszłości powinna się Pani zgłosić do lekarza chirurga-proktologa, który po badaniu klinicznym będzie w stanie określić konkretną przyczynę krwawienia i dolegliwości bólowych.