Krew z odbytu podczas wypróżniania

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu podczas wypróżniania widzę krew na papierze, dodatkowo bardzo często boli mnie moment wydalania. Ostatnio tej krwi jest bardzo dużo, tzn. widać ją w wodzie w toalecie. Co to może być? Czasami nic mnie nie boli, nie ma żadnej krwi ale zdecydowanie częściej jest to drugie. Dodam ze prowadzę siedzący tryb życia, mam 21lat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości są najprawdopodobniej spowodowane hemoroidami i zalecany jest kontakt z proktologiem. Doraźnie ważne jest zachowanie higieny i mycie okolicy odbytu po każdym wypróżnieniu, przy siedzącym trybie życia wstawanie co min. 1 h oraz unikanie zatwardzeń poprzez m.in. spożywanie większej ilości płynów, błonnika.