Krew z odbytu u 45-latki a menopauza

Witam. Mam 45 lat i weszłam już w okres menopauzy. Niepokoi mnie jedna rzecz. Czuję się dobrze, miesiączkę mam co miesiąc o tym samym czasie tylko trwa krótko i jest skąpa, ale dzisiaj to jest 9 dni przed miesiączką gdy robiłam siusiu i podtarłam się papierem to na papierze była taka lekka plama jasnoczerwonej krwi. Czy to coś złego i niepokojącego? Powinnam się martwić? Chciałam jeszcze dodać że wybuchy ciepła mam już od dłuższego czasu.

Mam nadzieję że ma Pani prawidłowy wynik badania cytologicznego i usg dopochwowego / maksimum z przed roku /