Krew z pępka - o czym to świadczy?

Boli mnie pępek w środku i sączy się krew i ropa, nie wiem czy to przy myciu zahaczyłem czy coś poważniejszego i czym go przemywać, żeby zakażenia nie dostać?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji należy wyjaśnić przyczynę krwawienia z pępka. Przyczyną może być uraz lub zmiany organiczne dotyczące ściany brzucha. W celu postawienia rozpoznania należy wykonać badanie fizykalne i ewentualne badanie USG jamy brzusznej.
W celu odkażania skóry można stosować wodę utlenioną i rivanol.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl