Krew ze śluzem po wypróżnieniu u czteroletniego syna a możliwość wykonania badań przed wizytą u gastrologa

Witam. U mojego czteroletniego synka od stycznia pojawia się krew ze śluzem po wypróżnieniu lub sama "kulka" śluzu z krwią. Niewielkie ilości krwi /pojedyncze nitki/, duże ilości śluzu. Objawy pojawiają się okresowo /4xm-c,/. Brak zaparć, czasem biegunka. Syn pogodny, z apetytem do jedzenia. Za trzy tygodnie mam wizytę u gastrologa dziecięcego. Jakie badania mogę wykonać przed wizytą żeby skrócić diagnozowanie syna.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej potrzeby, by wykonywała Pani badania dziecku. Specjalista gastroenterolog zbierze wywiad, zbada dziecko oraz zaleci wykonanie właściwych badań.