Krew ze szczeliny nad odbytem

Mam problem tego typu ze na pośladkach a dokładniej w szczelinie nad odbytem pojawiał sie dziurka mała maxymalnie 1 cm i saczy sie z niej krew nic mnie nie boli ale po prostu krew czasami cieknie nie jest jej dużo ale czasami mniej lub w ogóle jej nie ma . Po za tym mam 16 lat nie wiem czy to od okresu dojrzewania czy od czego
16 LAT ponad rok temu

Witam. Dolegliwości mogą być spowodowane tzw. szczeliną odbytu, czyli nienaturalnym pęknięciem skóry spowodowanym przewlekłymi biegunkami lub zaparciami. W leczeniu stosuje się miejscowe maści i odpowiednią, regulującą pracę jelit dietę. Myślę że warto aby zmianę obejrzał chirurg.

Na pewno o tym fakcie trzeba poinformować rodziców i udać się z tym problemem do lekarza. Takie objawy sugerują występowanie torbieli krzyżowej, która okresowo pęka i krwawi. Niestety, ale pewnie konieczne okaże się leczenie chirurgiczne. Lekarz po bezpośrednim badaniu wyjaśni czym jest ta zmiana nad odbytem i zaleci odpowiedni sposób postępowania.