Kropki na jądrach u nastolatka

Witam mam 15 lat i odkąd pamiętam zawsze mam takie kropki na jajkach. Są one około 0.5 cm od siebie a na czlonku nie są wszedzie . Proszę o pomoc Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana zmiany to najpewniej plamki Fordyce'a. Zdecydowanie nie powinien mieć Pan zatem powodów do niepokoju. Jest to bowiem objaw zaburzeń pracy gruczołów łojowych. Zmiany stanowią jednak tylko defekt kosmetyczny i nie mają związku z żadnym schorzeniem. Leczenie zmian jest wprawdzie możliwe, aczkolwiek zdecydowanie nie jest konieczne.

Witam,
te kropki to aparat mieszkowy. Struktura prawidłowa w skórze z której mogą rosnąć włosy. Ze względu na cienką skórę na członku sa one dobrze widoczne i maja lekko żółtą barwę.
Pozdrawiam