Krople do nosa dla kobiet w ciąży

Czy istnieją jakieś krople do nosa, dozwolone dla kobiet w ciąży? Moją ciążową zmorą jest zatkany nos, szczególnie w noc, w ciągu dnia jest lepiej i daję radę, ale w nocy zupełnie nie mogę spać, rzucam się z boku na bok i zamiast odpoczywać męczę się. Próbowałam już wszystkich ''domowych'' sposobów ale nic nie pomaga. Nie chcę szkodzić dziecku, ale dobrze byłoby się wyspać, chociaż w co drugą noc... Bardzo proszę o radę.

Witam, na początek proponuję zastosować płukanie solą morską - do 6 razy dziennie. Jeśli to nie pomoże, można zastosować miejscowo spray Nasic Kids (o zmniejszonej dawce). Nie należy stosować żadnych preparatów doustnych