Krople do oczu a następna wizyta

Nigdy nie narzekałam na ból oczu, chociaż niedługo skończę 65 lat. Moja choroba zaczęła się stosunkowo niedawno, bo od kwietnia tego roku chodzę do poradni okulistycznej, przeszłam badania i wkraplam krople do oczu o nazwie Combigan i następną wizytę mam dopiero 25.09.2009 r.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Combigan jest preparatem stosowanym w leczeniu jaskry. Jaskra to choroba, która polega na zwiększeniu ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Konsekwencją nieleczonej jaskry może być nawet utrata wzroku. Najważniejsze to zdiagnozowanie choroby i zastosowanie odpowiedniego leczenia. U Pani choroba jest już zdiagnozowana, zalecono odpowiedni lek, stąd w takiej sytuacji wskazane są wizyty kontrolne, które według decyzji okulisty powinny odbywać się co 2-3 miesięce. Gdyby zauważyła Pani niepokojące objawy - np. ból oka, łzawienie, pogorszenie wzroku, wtedy wskazana jest szybsza konsultacja z okulistą.

Pozdrawiam