Krople na obniżenie ciśnienia a jaskra

Dzień Dobry.Często miewam bóle głowy i oka od paru lat, jednak ostatnio się nasiliły. Miałam tomograf i wszystko dobrze.Byłam u okulisty i mam podejrzenie jaskry, ciśnienie w oczach 20-21 mmHg, w lewym oku mam też duży ubytek nerwu wzrokowego.Dostałam krople na obniżenie ciśnienia w oczach, czy leczenie wprowadzone na tym etapie ocali mój wzrok? I czy jeśli okazałoby się że to nie jest jednak jaskra,to czy stosowanie takich kropel może zaszkodzić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza badajacego. Dalszy postęp choroby zależy od reakcji organizmu na leczenie. Proponuje udać się do lekarza okulisty I kierować się jego zaleceniami.

Witam,
jaskra to poważna choroba , aby ją rozpoznać potrzebne są dodatkowe badania.Ważne jest aby zrozumieć istotę schorzenia i absolutnie współpracować z lekarzem okulistą, regularnie przyjmować zlecone krople i systematycznie kontrolować poziom ciśnienia w gałach ocznych.Proszę sprawdzić czy w najbilższej rodzinie ktoś nie miał jaskry,
pozdrawiam Katarzyna Mudel