Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krople na obniżenie ciśnienia a jaskra

Dzień Dobry.Często miewam bóle głowy i oka od paru lat, jednak ostatnio się nasiliły. Miałam tomograf i wszystko dobrze.Byłam u okulisty i mam podejrzenie jaskry, ciśnienie w oczach 20-21 mmHg, w lewym oku mam też duży ubytek nerwu wzrokowego.Dostałam krople na obniżenie ciśnienia w oczach, czy leczenie wprowadzone na tym etapie ocali mój wzrok? I czy jeśli okazałoby się że to nie jest jednak jaskra,to czy stosowanie takich kropel może zaszkodzić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy można powstrzymać postępowanie jaskry?

Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę kierować się zaleceniami lekarza badajacego. Dalszy postęp choroby zależy od reakcji organizmu na leczenie. Proponuje udać się do lekarza okulisty I kierować się jego zaleceniami.

umów wizytę 0

Witam, jaskra to poważna choroba , aby ją rozpoznać potrzebne są dodatkowe badania.Ważne jest aby zrozumieć istotę schorzenia i absolutnie współpracować z lekarzem okulistą, regularnie przyjmować zlecone krople i systematycznie kontrolować poziom ciśnienia w gałach ocznych.Proszę sprawdzić czy w najbilższej rodzinie ktoś nie miał jaskry, pozdrawiam Katarzyna Mudel

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety