Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krople na obniżenie ciśnienia a jaskra

Dzień Dobry.Często miewam bóle głowy i oka od paru lat, jednak ostatnio się nasiliły. Miałam tomograf i wszystko dobrze.Byłam u okulisty i mam podejrzenie jaskry, ciśnienie w oczach 20-21 mmHg, w lewym oku mam też duży ubytek nerwu wzrokowego.Dostałam krople na obniżenie ciśnienia w oczach, czy leczenie wprowadzone na tym etapie ocali mój wzrok? I czy jeśli okazałoby się że to nie jest jednak jaskra,to czy stosowanie takich kropel może zaszkodzić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Aleksandra Witkowska
79 poziom zaufania

Krople nie zaszkodza, prosze stosowac sie do zalecen okulisty.

0
Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę kierować się zaleceniami lekarza badajacego. Dalszy postęp choroby zależy od reakcji organizmu na leczenie. Proponuje udać się do lekarza okulisty I kierować się jego zaleceniami.

0

Witam, jaskra to poważna choroba , aby ją rozpoznać potrzebne są dodatkowe badania.Ważne jest aby zrozumieć istotę schorzenia i absolutnie współpracować z lekarzem okulistą, regularnie przyjmować zlecone krople i systematycznie kontrolować poziom ciśnienia w gałach ocznych.Proszę sprawdzić czy w najbilższej rodzinie ktoś nie miał jaskry, pozdrawiam Katarzyna Mudel

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy