Krople na prezerwatywie po wytrysku - co to było?

Witam, ostatnio kochając się z dziewczyną zauważyłem coś dziwnego. Nie kończyłem całkowicie w niej, ponieważ jak zacząłem dochodzić starałem się wyjść jak najszybciej. Gdy skończyłem ejakulację (już na zewnątrz) na czubku prezerwatywy zauważyłem dwie krople. Oczywiście wywołało to mój niepokój, ponieważ nigdy wcześniej nic podobnego się nie zdarzyło (przynajmniej tak mi się wydaje, że nic nie widziałem). Sprawdzałem prezerwatywę wodą bardzo mocno ją uciskając i okazało się, że jest ona szczelna tzn. bez żadnych uszkodzeń.

Czy mógł być to śluz dziewczyny połączony z nawilżaczem prezerwatywy? Krople były dobrze i wyraźnie widoczne, substancja ta nie miała konsystencji "ciągnącej" nie lepiła się zbytnio.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Podczas stosunku seksualnego, w fazie silnego pobudzenia, pochwa kobety jest silnie nawilżona. Krople cieczy po zewnętrznej stronie prezerwatywy mogły być mogły być śluzem partnerki. Należy jednak pamiętać, że prezerwatywa, tak jak każdy środek antykoncepcyjny nie daje stuprocentowej ochrony przed ciążą.

Aby mieć pewność, że nie doszło do zapłodnienia, należy wykonać test ciążowy dostępny w aptekach lub skorzystać z wizyty u  specjalisty ginekologa.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl