Krosta na penisie i obrzęk

Witam, mam 23 lata i jestem studentem. Pisałem kiedyś już do Pana o swoim problemie białej krostki, ale dermatolog stwierdziła, że występuje też u mnie obrzęk, pewnie od tej krosty. Krostkę tę określiła jako tzw. ”gruczolak”, zalecono mi na ten problem gotową maść (nie podaję nazwy handlowej), która zawiera: natamycynę, hydrokortyzon i neomycynę. Odczuwam lekki, tępy ból po tej maści, ale czytałem w ulotce, że to jest normalne. Na razie stosuję lek 3 dni, póki co nie widzę poprawy, ale wiadomo, że dermatologiczne sprawy są trudne w leczeniu. Wracając do obrzęku, chciałem opisać dokładnie swój problem. Jakieś 2 lata temu używałem kremu P****, gdyż uważałem, że rozmiar mojego członka jest mały. Po stosowaniu przez kilka tygodni, mój członek stał się sporo grubszy - tak jest do tej pory. Jeśli chodzi o długość, osobiście nie odczułem różnicy. Czy mogłem po prostu sobie zaszkodzić w ten sposób? Ostatnio, kilka dni temu (ok. 5), masturbowałem się dosyć długo (ok. 2 godzin) i też wystąpił u mnie obrzęk. Z tym, że nie odczuwam obecnie żadnego bólu. Faktycznie mój członek wygląda na dosyć pogrubionego, nigdy aż się nad tym tak nie zastanawiałem. W dzieciństwie też byłem operowany na stulejkę, ponieważ nie zsuwał mi się kompletnie napletek w wieku ok. 10 lat. Nie jestem zadowolony z przeprowadzonego zabiegu, który przeprowadzała pani chirurg, ponieważ mój napletek odsłania częściowo żołądź, ale niestety w tym wieku decydowali o wszystkim rodzice i lekarze. Dlatego być może, że miałem ten zabieg i stosowałem krem P**** mój członek wygląda sporo grubiej? Proszę o poradę, co powinienem robić w tej sytuacji, skoro dermatolog uważa, że mam obrzęk członka? Nie chcę o tym rozmawiać z dermatologiem, bo jest to Pani, więc spaliłbym się ze wstydu, jakbym musiał wszystko opowiedzieć to, co napisałem tutaj. Czy powinienem póki co wyleczyć krostę, poczekać z tym i dopiero udać się do innego lekarza? Być może faktycznie obrzęk jest częściowo też spowodowany krostą? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

moim zdaniem obrzęk, który u Pana się pojawił, powstał najprawdopodbniej w wyniku otarcia i nadkażenia członka podczas tej długotrwałej masturbacji. Dermatolog uważa, że przyczyną jest biała krosta, ponieważ nie był Pan z nią do końca szczery. Aby lekarz mógł Panu skutecznie pomóc, musi Pan zawsze opowiedzieć wszystko, co ma związek z Pana dolegliwościami. Ja za pomocą internetu mam dużo mniejsze możliwości pomocy Panu. Proszę także pamiętać, że lekarz nie ocenia pacjenta za jego zachowania, dlatego nie musi się Pan specjalnie wstydzić. Krem, który Pan stosował, raczej pozostał bez wpływu na obecną sytuację, ponieważ upłynęło dużo czasu od jego stosowania.