Pypeć na języku

Witam . jakieś dwa miesiące temu pojawiło mi się coś na języku myślałam że to pypeć na języku i zejdzie niestety nie zeszło to wygląda jak kiełek w kolorze języka z białą główka na samej górze wielkość tego około 1 mm umiejscowione na prawie samym czubeczku języka Co to może być ? Czy taki pypeć na języku to coś groźnego i poważnego? Czy powinnam się martwić, wykonać jakieś badania? Czy to możliwe, żeby jednak była to afta? Ale utrzymuje się tak długo? Czy objaw ten powinnam skonsultować z lekarzem? Jakim? Zaczynam się martwić, bo to już trwa tak długo i zmiana się nie cofa. Czy może być tak, że ten pypeć na języku to jakiś wirus lub bakteria, którą łatwo się wyleczy? A może to zupełnie coś innego? Skąd w ogóle bierze się taki pypeć na języku - czy on może być związany na przykład z dietą albo jakimiś napojami? Proszę o pomoc.

Witam. Opisane zmiana może być wynikiem mechanicznego urazu, oparzenia bądź zakażenia wirusowego. Sugeruję wizytę u dermatologa który wdroży odpowiednie leczenie.