Krostka na penisie pod nasadą żołędzi

Witam!

Mam 38 lat i od około roku mam na penisie pod nasadą żołędzia krostkę. Nie wyróżnia się kolorem, jest twarda ma około 3 mm długości. Ok, poszedłem z tym do lekarza i dowiedziałem się że to niegroźne (nie wybadano u mnie żadnej choroby - mam stałą partnerkę, żonę), ale jest efektem masturbacji. I tak odesłano mnie do domu. Jednak chciałbym się tego pozbyć. Nie masturbuję się już tak często (co dwa-trzy dni), ale po masturbacji krostka czasem się powiększa na kilka dni. Nie obiecuję, że zaprzestanę masturbacji zupełnie, ale chciałbym się dowiedzieć, jak to usunąć. Nie czuję się z tym dobrze. Czy jest to tylko możliwe przy wizycie u lekarza lub można na to coś poradzić w domu? Jakieś maści czy krem?

Dziękuję.

Witam serdecznie!

Ocena zmian skórnych bez możliwości ich obejrzenia jest właściwie niemożliwa. Nie wspomina Pan również w jakich okolicznościach ją Pan zauważył (czy wiąże Pan jej powstanie z jakąś sytuacją), czy od początku miała te wymiary czy może rośnie, czy swędzi/boli, czy ma zbiornik płynu, czy sączy się, czy ma Pan problemy z oddaniem moczu. Jeżeli zmiana ma barwę skóry, nie jest ucieplona, bolesna to z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć podłoże infekcyjne, wymagające pilnej konsultacji lekarskiej. Stosowanie kremów również wydaje się tu zbędne. Wspomina Pan, iż odbył Pan wizytę u lekarza. Czy urologa? Optymalnym postępowaniem byłaby konsultacja urologiczna, podczas której lekarz będzie miał możliwość obejrzenia prącia. Z racji specjalności, urolog na pewno zaproponuje Panu właściwe leczenie. Do tego czasu warto ograniczyć masturbację.

Pozdrawiam