Krostka na wargach sromowych - co to może być?

Witam, mam 24 lata i intymny problem. Kilka dni temu zauważyłam na prawej wardze sromowej, od strony wewnętrznej krostkę, która bardzo mnie zaniepokoiła. Jest dość nabrzmiała, czerwona (z pewnością wypełniona krwią), bo dziś rano poleciała mi krew właśnie z tego miejsca. Nieduża ilość, ale zaczęłam się denerwować. Krostka ta występuje tylko w jednym miejscu, gdy dotykam, odczuwam ból. Dodam, że krótko przed pojawieniem się owej krostki, (dzień wcześniej) depilowałam okolice intymne. Za każdym razem jednak używam nowej, jednorazowej maszynki do golenia i raczej tych samych środków higienicznych. Czy to może być coś poważnego? Czy mam powody do niepokoju? Od jakiegoś czasu nie współżyję seksualnie, więc wykluczam opryszczkę, jednak proszę o odpowiedź i ewentualną radę, jak mogłabym zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości i jak mogę sobie pomóc w tej chwili? Pozdrawiam, z góry dziękuję za zainteresowanie. Karolina

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Hat

Witam!
W razie wątpliwości najlepiej udać się na konsultację z lekarzem ginekologiem. Na podstawie opisu, który Pani przedstawiła nie da się z całą pewnością ocenić, czy zmiana ta jest wynikiem poważniejszej infekcji, czy tylko odczytową zmianą zapalną.
Zmiana opisana przez Panią w dużej mierze może być reakcją zapalną/zapaleniem mieszka włosowego, które mogą mieć związek zarówno z mającą miejsce wcześniej depilacją okolic intymnych, jak i spadkiem odporności towarzyszącym infekcji, np. dróg oddechowych, czy jakiejkolwiek innej infekcji.
Można przez krótki okres spróbować zastosować preparaty odkażające lub maści dostępne w aptece bez recepty, a jeśli zmiana będzie się utrzymywać bez zmian przez kilka dni - należy koniecznie skonsultować ją z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie!