Krostki (grudki) na wargach sromowych

Kobieta: 22 lata. Przyjmuję: Y**. Od pewnego czasu pojawiły mi się krostki, malutkie, znajdują się na wargach sromowych (nie ma ich w okolicach odbytu). Jest ich dość sporo. Nie bolą, czuję je pod palcami gdy się dotknę. Nie mam żadnych upławów, swędzenia itp. Nie idzie ich wycisnąć, podczas kąpieli w ciepłej wodzie idzie je zdrapać, nawet wtedy te miejsca nic nie bolą. Wygląda to jak by zdrapało się martwą skórę bez śladów krwi. Od kilku dni smaruję te miejsca rano i wieczorem c***. (farmaceuta polecił mi tą maść.) Wydaję mi się, że krostki znikają po posmarowaniu, ale po jakimś czasie pojawiają się ponownie. Czy jest jakiś inny sposób? Dziękuję za pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Odradzam leczenie jakichkolwiek zmian bez konsultacji z lekarzem, który będzie miał możliwość obejrzenia zmian.

Przyczyną Pani dolegliwości może być na przykład infekcja wirusowa, która przenosi się droga płciową i wymaga leczenia.

Konieczna jest wizyta u dermatologa, po zbadaniu lekarz postawi rozpoznanie i zaleci odpowiednie leczenie, być może także Partnera.

Pozdrawiam.