Krostki na całej twarzy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Po odstawieniu tabletek anty moja twarz jest w opłakanym stanie(7msc) Mam pełno krostek na całej buzi, dodatkowo kilka wielkich które są jak otwarta rana i pozostawiają brązowe okropne plamy. Znikają i pojawiają się nowe. Aktualnie mam trzy nowe i 8 plam po starych. Od wczoraj łuszczy mi się skóra na czole i dookoła nosa. Robiłam wymaz nic nie wykazał, leki nie pomagaja, alergi nie ma.jestem cała w pryszczach, krostach i plamach.Jest coraz gorzej! Żadnej poprawy. Dermatolodzy rozkładają ręce.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza endokrynologa. Sądzę że po rozszerzeniu diagnostyki będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.