Krostki na dole policzków i na bródce u dziecka

Wnuczek ma 6 tyg. Po skończeniu m-ca pojawiły się drobne krostki na dole policzków i na bródce tak, jakby "pod smoczkiem", jakby "od śliny", bo pojawiają się tam, gdzie wnuczek się zaślini. Jest ich coraz więcej, były blade,teraz bardziej zaczerwienione. Synowa karmi piersią, przestrzega diety:nie jada mleka i przetw. mlecznych, smażonych potraw, surowych owoców i warzyw, słodyczy.Po wypiciu przez nią szkl mleka wnuczek cierpiał 2dni. Nie wiem, czy to trądzik niemowlęcy, czy potówki.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety bez możliwości zobaczenia tych zmian, nie da się jednoznacznie tego stwierdzić. Wskazany kontakt z pediatrą.