Krostki na pośladkach u 5-latki

U mojej 5-letniej córki od jakiegoś czasu pojawiają się na pośladkach krosty (jak trądzik) z ropna końcówką. Nic nie pomaga. Chwila zasuszenia i następują nawroty. Lekarz rodzinny zapisał antybiotyk TRIDERM,którego na dodatek nie można dostać. Mała dotychczas tylko 2 razy była leczona antybiotykiem.Czy te wypryski mogą być spowodowane obecnością pasożytów? Czy zbyt lekkie ubranie w tym czasie może mieć na to wpływ? Bardzo proszę o poradę jak to zlikwidować i serdecznie dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności powinna Pani zastosować terapię zaleconą przez lekarza. Jeśli zastosowane leczenie nie przyniesie poprawy konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.