Krostki na powiece u 8,5-miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek ma 8,5 miesiąca i od jakiegoś czasu zauważyłam u niego na dolnej powiece oka kilka czerwonych krostek. Nieraz są jeden dzień lub dwa i znikają same i za kilka dni wychodzą znowu na jeden dzień, a nieraz ich nie ma przez tydzień. Chciałabym się dowiedzieć co to może być. Synek jest zdrowy, pije mleko bebilon 2, a na obiad daję mu codziennie jeden obiadek i deserek hipp. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krostki mogą być wynikiem podrażenienia, alergii, infekcji, itd. Przede wszystkim proszę zatem zwrócić uwagę na to, czy krostki nie pojawiają się np. po użyciu konkretnego proszku do prania, spożycia konkretnego pokarmu itd. Dobrze byłoby także, gdyby zmiany ocenił specjalista pediatra - bardzo często wystarczy zobaczyć krostki by określić ich prawdopodobną przyczynę. Proszę zatem porozmawiać o tym problemie z lekarzem pediatrą podczas najbliższej wizyty.