Krostki na skórze pleców

Witam. Od trzech tyg. mam problem ze skóra plecow,poniewaz wyskoczyły mi niej bolące chrostki,chrostki rowniez wyskakuja mi na granicy wlośów z czolem i bardzo bola jak wrzody .mam rowniez te bolące chrostki gdzie niegdzie na dekoldzie a po rozdrapaniu zostaje mi po nich blizna mała różowa.Co to moze byc i czy to od zimna,stresów których mam dużo. I co mogę na to poradzić,czym smarować,próbowalam pudrodermem i tylko je zasuszyła blizna pozostała. dziekuje z gory za odpowiedź.

Witam! Opisane zmiany to najprawdopodobniej czyraki czyli ropne zapalenie mieszka włosowego. Do ich powstania mogą przyczyniać się stres, nieprawidłowa pielęgnacja skóry oraz choroby przewlekłe. Ich leczenie polega na stosowaniu jałowych opatrunków i dezynfekcji skóry. Czyraki pojawiające się na twarzy mogą być jednak wskazaniem do zastosowania antybiotyków, dlatego proszę udać się do lekarza POZ który oceni zmiany w bezpośrednim badaniu.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl