Krostki na twarzy 7-tygodniowego niemowlaka

Dzień dobry, mam pytanie. Moje 7-tygodniowe dziecko od ok. tygodnia ma czerwone krostki na brodzie, policzkach oraz nad brwiami. Na ciele nigdzie nie ma krostek. Często jej się ulewa a ostatnio 2 razy zwymiotowała. Codziennie wieczorem jest bardzo marudna i płaczliwa. Jest karmiona butelką mlekiem nan pro1, obawiam się, że może to być skaza białkowa. Byliśmy u pediatry, ale podejrzewa uczulenie grzybiczne i przepisał 2 maści: Clotrimazolum gsk, którym mam 2 razy dziennie smarować i maść Laticort 0,1%, którą mam raz dziennie smarować. Stosuję te maści od piątku, ale nie ma jakiejkolwiek poprawy. Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiemy już co można zrobić.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, jest również mniej odporna na patogeny. Jeżeli lekarz który miał możliwość obejrzenia opisywanych przez Panią zmian stwierdził, że mają one podłoże infekcyjne proszę nadal lek stosować- 3 dni leczenia to nie długo. Jeżeli jednak po kilku dniach efektu nie będzie konieczna będzie ponowna wizyta u pediatry i ponowna ocena skóry maluszka. Powodem mogą być nie tylko produkty pokarmowe, ale również stosowane produkty pielęgnacyjne.

Pozdrawiam