Krostki w przebiegu ospy u 2-letniego dziecka

Witam serdecznie. Moje 2 letnie dziecko właśnie przechodzi ospe. Bardzo boję się ponieważ całe moszna są w bąbelkach tak jakby z ropą. Strasznie to wygląda. Dziecko odczuwa straszny ból. Smaruje w miare możliwości detromecyną. Mam pytanie czy maść cynkową można nanieść na chorobowo zmienione miejsca. Czy stosować tylko detromecyne. Dzisiaj jest drugi dzień i poprawy nie widać , te okropne krostki pojawiają się tez na udach i pośladkach. Reszte ciała smaruje maścią od ospy. Proszę o pomoc.

Szanowny Panie.
Maść ospową mozna można stosować na cale ciało. Nie ma powodu aby omijać skórę moszny.
nalezy stosować leki p-bolowe np nurofen oraz zastanowic sie czy nie zaszczepić dziecka. Szczepionka podana w pierwszych 3 dniach moze złagodzić przebieg choroby.
z poważaniem J. Zachwieja